top of page

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ І ВИСНОВКИ
організаційного засідання на тему “Національна ідея України”

8 вересня 2021 року, м. Київ “Українське Біблійне Товариство”

Обговоривши питання про "Національну ідею України" учасники організаційного засідання, погодились у наступному: визначення, існування та реалізація суспільством і державою української національної ідеї, мають велике значення для подолання сучасної кризи. Але головне не як вона звучить, бо для нас, християн, вона очевидна – це Господь Ісус Христос, Слово Боже! Він – наша Небесна національна ідея, Він – наша самоідентифікація і самосвідомість, Він – наш сенс і еталон, наша Дорога, і Правда і Життя. Тож першочерговим завданням для нас є те, як її втілити, як нам, маючи свою Національну Ідею, донести її українському народу і тим самим виконати головну волю Божу, нашу загально християнську місію, досягти нашої головної мети відповідно до Мт 28:19-20:

"Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь"

Багато було сказано і зроблено християнами України у напрямі осмислення Національної ідеї України. Маючи аналітичне підґрунтя, котре влучно окреслив український релігієзнавець і філософ Юрій Чорноморець – щоб визначити правильний курс нам треба вибрати одне з трьох:

● чи радикальна вимога жити за Євангелієм без компромісів;
● чи втілювати християнські ідеали в тій мірі в якій можливо;
● чи пристосовуватися до соціальних обставин і замість реформ соціального устрою і духовного розвитку зайняти нішу ідеологічного додатку в суспільстві.

Вочевидь, що нам не треба вивчати і узагальнювати секулярні напрацювання про національну ідею України, треба кожному почати з себе: осмислити та втілити нашу християнську ідею – Ісуса Христа, християнський
світогляд в життя особистості й у всі сфери українського суспільства. Тому що ми всі добре знаємо і це підтверджує світовий історичний і науковий досвід – сталий розвиток особи, громади, можливий тільки на основі вічних і незмінних цінностей, що виражені в житті та науці нашого Господа Ісуса Христа. І тому нашим безумовним курсом є бажання жити за Євангелієм без компромісів.


Треба визнати, що сучасне українське християнство перебуває у глибокій кризі - тимчасово в стані ідеологічного додатку в суспільстві, а не в стані впливу, як “сіль землі і світла для світу” але в стані реагування на проблеми і пристосування до того, що не можемо змінити - є робота з наслідками й відсутня законотворча діяльність на державному рівні з причиною, з основою, з світоглядом особистості та нації відповідно до

Мт 28:19-20. Це вже окрема тема, та проте ми знаємо, що: “...тим, хто любить Бога, хто покликаний Його
постановою усе допомагає на добре” (Рим 8:28)
. Господь продовжує надавати нам можливості, шанси і тому експерти-геополітики говорять: "Україна стала ключовою точкою планети для долі демократії. Україна остання надія відродження Європи, а з іншого боку в розвитку і відродженні України Європа знаходить свій другий шанс на народження і новий імпульс розвитку, адже Європа зайшла дійсно в деяку кризу, зіткнулася з не розв'язаними моральними проблемами, а Україна якщо вистоїть і переможе дозволить всій Європі заново народитися. Я думаю що це мотивація для кожного українця і особливо для кожного члена парламенту. Можна сказати, що це наш іспит, здамо ми його успішно – все залежить від нас!" (генерал Кларк, екс-командувач НАТО). Іншими словами те, до чого ми тільки підійшли – Америка й Європа вже втратили, й тому
нашу відсталість та духовне банкрутство Господь дає можливість перетворити на духовну перемогу й духовну революцію новітньої хвилі реформації, нового рівня служіння нашому народові. 

Зараз після теплого літа, відпусток, створюється ілюзія наче все добре й так буде й надалі. Та це послаблює нашу духовну пильність. А дійсність така: загроза повномасштабної війни з боку Росії проти нашої держави, тоталітарно-політична пандемія коронавірусу, руйнування інституту сім'ї, недовір’я українського суспільства до окремих гілок влади та її представників та інші не розв’язані соціальні та економічні проблеми та небезпеки для нашого народу не зникли.

Пам'ятаючи, що наша боротьба “...не проти тіла та крові, але проти духів злоби піднебесної”, котрі не сплять і працюють без відпусток, тож ті, хто має очі бачити, і вуха, щоб чути, розуміє і має духовну прозорливість, ба́чать загрози!


Тому, поки є час діяти у духовній сфері на випередження проблем в матеріальному світі, будьмо пильними та мудрими. В такі часи необхідно, як сказав Господь у Святому Письмі, робити так:

"Засурміть [в Україні] в сурму..." "Оголосіть святий піст, скличте збори, позбирайте старших, всіх мешканців землі до дому Господа, вашого Бога, і кличте до Господа" (Іоїля 1:14, 2:15).

В цьому вірші Святе Письмо нам говорить, що цей захід не повинен бути одноразовим - “помолились і розійшлися”, але необхідно скликати збори, бо говорити і не діяти, критикувати і протестувати – це легко, це може кожен, а запропонувати програму виходу з кризи і спільно її опрацювати, реалізувати, - це складніше, але ми маємо це зробити, щоб відповісти на Слово від Господа, що звучить до нас вже як набат:


“Якщо Я ... нашлю [хворобу] на народ Мій і впокоряться люди Мої (аналіз), що над ними кличеться Ім'я Моє, і помоляться (покаяння-метаноя), і будуть шукати Ім'я Мого (висновок), і повернуть зо злих своїх доріг (гідний
плід покаяння), то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край! (2Хронік 7:13,14)


Ми знаємо багато біблійних прикладів, коли народ Божий допускав розвиток гріха у суспільстві до того, що приходили війни, хвороби та інші скорботи, але коли народ Божий упоко́рювався, каявся та повертав від злих доріг своїх, – Господь творив дива: війська знищували самі себе, в голод мірка найліпшого борошна з’являлась з надлишком, епідемії припинялися - коли ми робимо все можливе, Господь робить неможливе.


Підбивши підсумки з обговореного і відповідаючи на головне питання – як втілити нашу національну ідею? – розуміючи, що її неможливо реалізувати без серйозної високоорганізованої християнської спільноти, а через це міцніючи у молитві та працюючи на християнську єдність (Дан 11:32) учасники організаційного засідання ухвалили:

1). Дане організаційне засідання у подальшому позиціонується як Ініціативна група Національного форуму християнської єдності (далі - Ініціативна група), (всі назви робочі).
2). Для подальшої спільної онлайн роботи учасників Оргкомітету створити онлайн групу у Viber.
3). Створити сайт Національного форуму.
4). 1 грудня 2021 року на 30 річницю Дня Всеукраїнського референдуму за незалежність України провести розширене засідання оргкомітету Національного форуму християнської єдності, як відповідь на Слово від Бога - 2Хронік 7:13,14, з головним завданням Форуму: започаткування розробки Національної комплексної програми виходу з криз християнства і України (2021 - 2024).
5). Паралельно організувати молитовників з усієї України на щоденну естафету посту і молитви за Україну до перемоги, поки в Україні "...правосуддя потече, немов та вода, а справедливість як сильний потік!" (Амос 5:24).
6). Для реалізації п. 4, 5 у жовтні - січні сформувати онлайн всеукраїнський оргкомітет спільно узгодивши, у групі Viber, його список і дату проведення. Сформувати цей оргкомітет з представників з обласних центрів України, які зможуть організувати та провести у своїх областях онлайн-круглий стіл “Виклики та загрози, що стоять перед церквою України і вихід з кризи” (далі - Онлайн-круглий стіл), запросивши на нього християн з активною молитовною та громадянською позицією.
7). У листопаді - січні, у рамках підготовки до Національного форуму, одночасно у всіх областях України, популяризуючи завдання Ініціативної групи і формуючи команду однодумців молитовників і активістів, провести Онлайн-круглий стіл.
8). Як один з результатів праці Онлайн-круглого столу, звернутись до керівників християнських конфесій України з пропозицією створення Оргкомітету Національного форуму християнської єдності.
9). Для проведення відповідної організаційної роботи в реалізації п. 3 - 8, і координації подальшої праці Ініціативної групи, делегувати цю роботу ініціатору даного організаційного засідання “Всеукраїнському Благодійному Фонду “Основа поколінь України”.

Учасники організаційного засідання на тему “Національна ідея України”
8 вересня 2021 року, м. Київ “Українське Біблійне Товариство”

Комендант Григорій Іванович

Головуючий у ВРЦіРО,
президент Українського Біблійного Товариства

Паночко Михайло Степанович

Старший єпископ Української Церкви
Християн Віри Євангельської

Гаврилюк Анатолій Петрович

Старший єпископ Центру незалежних харизматичних
християнських церков України (Повного Євангелія)

Жуковський Василь Миколайович

Профессор, доктор педагогічних наук Національного
університету «Острозька академія», настоятель
студентсько-викладацького храму преподобного
Федора Острозького, протоієрей

Калабський Олександр Федорович

Президент Міжнародного Відкритого
Університету ім. В.Марцинковського, м. Нетішин

Канафоцький Михайло Омелянович

Координатор Християнської Суспільної Платформи

Бабійчук Олександр Іванович

Генеральний секретар “Українського Біблійного Товариства”,
єпископ, заступник старшого єпископа, старший пресвітер
об’єднання церков ХВЄ Херсонської області

Буковинський Адріан Йосипович

Президенту ВБФ «Сім’я», автор освітньої
програми "Основи сім'ї", керівник сімейного
служіння ГО «Всеукраїнський Собор»

Гагарін Вадим Едуардович

Засновник і керівник “Всеукраїнського Благодійного
Фонду “Основа поколінь України”

bottom of page